17 Şubat 2013 Pazar

Sokak Kedisi Bob

Sokaklarda yaşayan James Bowen, yaralı bir sarman bulduğunda hayatı tamamen değişir. Bowen, kediyi iyileştirmek ve ona bakmak için mücadele verirken; uyuşturucu bağımlılığından kurtulmayı, Bob ismini verdiği bu kedi sayesinde başaracaktır.


Sokaklarda yaşayan James Bowen, yaralı bir sarman bulduğunda hayatı tamamen değişir. Sokak müzisyenliği yaparak kıt kanaat geçinen Bowen, kediyi iyileştirmek ve ona bakmak için mücadele verirken; kendi hayatının da iyileştiğini fark edecek ve sürekli olarak onu çaresiz bir adama dönüştüren uyuşturucu bağımlılığından kurtulmayı, Bob ismini verdiği bu kedi sayesinde başaracaktır.

Bowen ile Bob sokaklarda müzik yaparken ayrılmaz bir ikili olurlar ve kısa sürede pek çok hayran kazanırlar. Hayranlarından birinin Bob’un patisiyle “çak” yaptığı videosunu Youtube’a koymasıyla da tüm hayatları değişir.


Bowen’ın, Bob ile tanıştıktan sonra düzene giren hayatını anlattığı kitap Sokak Kedisi Bob, Bowen’a büyük bir servet kazandırır. Hollywood yapımcılarının dikkatini çeken ikilinin bu umut dolu hikâyesi, yakın zamanda beyaz perdede izleyici ile buluşacak.

Yazar Bowen’ın “Her şeyimi ona borçluyum” dediği Bob’un streetcatbob.blogspot isimli bir blogu ve kendi adına açılmış 23.500’ü aşkın takipçisinin olduğu bir Twitter hesabı ile 35.772 kişinin beğendiği bir Facebook sayfası bulunmakta.

22 dile çevrilen ve aylarca çok satan listelerinde üst sıralarda yer alan James Bowen imzalı Sokak Kedisi Bob, Yabancı Yayınları etiketiyle Türkçede. Özellikle hayvanseverler tarafından merakla beklenen kitap, gerçek bir hayat hikâyesine dayanmasıyla dikkat çekiyor..


14 yorum:

 1. çok ilginçmiş , okumalıyım kesinlikle:)

  YanıtlayınSil
 2. Sıkı bir çalışma yapmışsınız...

  YanıtlayınSil
 3. Ben de çok merak ediyorum bu kitabı.

  YanıtlayınSil
 4. Geçenlerde Kitapçıda gördüm Hani bir film vardı ya? ee tamam :) Hachiko diye. Bir köpeğin sadakatini anlatan, o geldi birden aklıma.
  Kesinlikle alıp okuyacağım.

  YanıtlayınSil
 5. Merhabalar, Şu an bu kitabı okuyorum..:)) İthaki Yayınları dün bana hediye olarak gönderdi..:)) Öyle sevindim ki hemen okumaya başladım ve şimdiden yarıladım bile...:)) Bu da bloğumdaki yazımın linki..

  http://kediminhobidefteri.blogspot.com/2013/02/ithaki-yaynlarndan-gelen-hediyem-sokak.html

  Kesinlikle ve şiddetle tavsiye ediyorum..
  Selam ve sevgiler...

  YanıtlayınSil
 6. dur dur okudum bunu galiba 2 yıl önceydi sanki.
  ha haaaa eğlenceliydi ya.
  :)

  YanıtlayınSil
 7. geçenlerde d&r'a gittiğimde görmüştüm bu kitabı.güzel bir konusu var.listeme ekleyebilirim.
  teşekkürler tanıtım için :)

  YanıtlayınSil
 8. @miyav kedicik
  Tamam şimdi bakıyorum bloğa.Tavsiyen için teşekkürler..

  YanıtlayınSil
 9. @deeptone
  Karıştırıyor olmayasın.Bu kitap yeni çıktı.

  YanıtlayınSil
 10. @I.r.em.c.e
  Ben teşekkür ederim,yorumunuz için..

  YanıtlayınSil

Değerli Yorumlarınız İçin Çok Teşekkürler..