10 Ağustos 2013 Cumartesi

Halit Ertuğrul-Aysel Buna Yürek Dayanmaz


Halit Ertuğrul okumak gerçekten tüylerimi diken diken ediyor.Hakeza bu kitapta tüylerimi diken diken etmeye yetti.Tamamen gerçek hayattan alınan bu roman insanı derinden etkiliyor ve hayatı tekrar sorgulamasına neden oluyor.Nereden geldik?Nereye gidiyoruz?Kimiz biz gibi soruları sorarken buldum yine kendimi.

Daha Önce Düzceli Mehmet ile tanıyıp kitaplarını okumaya başladığım Halil Ertuğrul hocama yine teşekkürlerimi iletiyorum buradan.Kitaplarının yeri bende gerçekten çok ayrı.Kitapları ta yüreğimin derinlerine kadar işliyor.Tamamen gerçek hayat hikayelerini yazması insanı bu anlamda çok etkiliyor.


NOT:Kitabı Okumayanlar İçin Spoiler İçerir....

Aysel daha doğmadan annesini kaybeder.Babası;abisi ile kendisine bakamaz ve onları yurda yerleştirir.Kısa süre sonra babası ve kardeşi de ölen Aysel dünyada yalnız kalır.Bu yalnızlık ona kötü şeyler yaptırır.Hayatı hep olumsuzluklar içinde geçmeye başlar.Ateist olur,devrimci olur,eroinci olur.Sürekli kendisine zarar vermeye başlar.Ne kadar ateist bir kız olsa da hep bilincinin altında yüce Allah'ı sorgular aslında.Çevresinde onu doğru yola sevk etmeye çalışan iyi insanlar olsa da Aysel her zaman kötü yolu seçer.

Ölüm döşeğinde yazdıkları ise insanı çok etkiliyor.Kendi yaşam hikayesini kaleme alarak gençlerin bu yanlışları yapmamasını öğütlüyor.Ateist bir gencin ölüm yaklaşırken nasıl imana geldiğini tüyleriniz diken diken olarak okuyorsunuz.İnsana resmen yaşadığı hayatı tekrar sorgulatan bu kitabı herkese şiddetle tavsiye ediyorum..

12 yorum:

 1. Yazarın Düzceli Mehmet adlı kitabını okumuştum Cumhuriyetim. Çok etkilenmiştim ve bu kitabıda etkileyici diye düşünüyorum. Çok içtenlikle anlatmışsın kitabı mutlaka alıp okuyacağım.

  YanıtlaSil
 2. Aysel'i okumuştum ama çok oldu , okunur yeniden , bir deliyle evlendim'i de muhteşemdir.

  YanıtlaSil
 3. @Aslı Aslı
  Kitap çok etkileyici.Okumanı isterim:)

  YanıtlaSil
 4. allam ya iyi oldu bak yazarı okumadım konu iyi kitabın ismi de çok çok iyi. buluyim bunu.
  :)

  YanıtlaSil
 5. kardeşim aysel adlı kitabı mutlaka oku.yaşanmış ibretlik bir hayat sırlı olaylar ve bahşedilmiş ikramlar.

  YanıtlaSil
 6. @selçuk çelik
  Okudum ve yorumladım zaten bu yazıda kardeşim.Size sonuna kadar katılıyorum..

  YanıtlaSil
 7. çok güzel bir kitap tabiki sitede...okumayan kalmasın !!!

  YanıtlaSil
 8. SECDEDE SON NEFES KİTABI VAR OKADAR ŞAHANE Kİ ANLATAMAM GERÇEKTEN HERKESE TAVSİYE EDERİM

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kitabını henüz okumadım.Listeme ekledim,teşekkürler.

   Sil

Değerli Yorumlarınız İçin Çok Teşekkürler..