16 Nisan 2015 Perşembe

Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü Bu Sene Öyküye Verilecek!!

 poster

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve TÜYAP’ın işbirliğiyle, beş ayrı dalda dönüşümlü olarak sürdürülen ‘Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ bu yıl “öykü” türüne verilecektir.

Ödüle başvuracak kitapların 1 Eylül 2014 – 31 Ağustos 2015 tarihleri arasında basılmış olması gerekiyor.


Faruk Duman, Ferit Edgü, Handan İnci, İbrahim Yıldırım ve Nursel Duruel’den oluşan Seçici Kurul’un kararıyla belirlenecek ödül, TÜYAP Kitap Fuarı’nda yapılacak törenle sunulacaktır.


Aday kitaplar en geç 31 Ağustos 2015 tarihine kadar 6 nüsha olarak, yazarın kısa özgeçmişi ve adaylık başvurusuyla birlikte aşağıdaki adrese gönderilebilir.


Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi


Cumhuriyet Mah.

Silahşör Cad. No: 71

Bomonti-Şişli/İstanbul
Postada gecikme ve kayıpları önlemek için cevdetkudretodulu@msgsu.edu.tr adresine bilgi maili göndermeniz rica olunur.

CEVDET KUDRET EDEBİYAT ÖDÜLLERİ BAŞVURU KOŞULLARI


-Cevdet Kudret’in anısını yaşatmak ve Türk edebiyatında onun ürün verdiği dallardaki çalışmaları değerlendirmek amacıyla ailesinin girişimi üzerine Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri konmuştur.
Ödüller ‘Şiir’, ‘Roman’,‘Öykü’, ‘Deneme-İnceleme-Araştırma’ ve ‘Tiyatro’ olmak üzere beş dalda dönüşümlü olarak verilir. Ödül, birinci yıl (1993’de) ‘Şiir’, ertesi yıl ‘Roman’, üçüncü yıl ‘Öykü’, dördüncü yıl ‘Deneme-İnceleme-Araştırma’, beşinci yıl ‘Tiyatro’ dalında verilir. Sonraki yıllarda aynı sıraya göre sürdürülür.

Ödüle katılacak yazarlar kitaplarının 6 nüshasını adaylık başvurularını belirten dilekçe ile birlikte ‘MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ CUMHURİYET MAH. SİLAHŞÖR CAD. NO: 71 BOMONTİ / ŞİŞLİ’ adresine en geç 31 Ağustos tarihine kadar elden ya da posta ile ulaştırırlar. Yayınevleri ve edebiyatla ilgili kuruluşlar da aynı yöntemle aday gösterebilirler.

Ödül’e katılmamış ya da aday gösterilmemiş kitaplar da Seçici Kurul üyelerinden birinin önerisi üzerine değerlendirmeye alınabilirler.

Ödül’e bir önceki yılın Eylül ayı ile ödül verilecek yılın Eylül ayına kadar yayımlanmış kitaplar aday olabilir. (Örneğin: 2011 yılı ödülüne 1 Eylül 2010 – 31 Ağustos 2011 tarihleri arasında yayımlanmış kitaplar aday olabilmektedir.) ‘Tiyatro’ dalında ise son beş yıl içinde yazılmış ve sahnelenmemiş oyunlar aday olabilir. Radyo oyunları, çocuk ve gençlik oyunları Ödül’e katılamazlar.

Seçici Kurul Ekim ayı başında toplanarak hangi esere ödül vereceğini görüşür ve oy çokluğuyla karar verir. Toplantıya bizzat katılmak zorunludur. Önemli bir gerekçeye dayanarak toplantıya katılamayan üye, oyunu yazılı olarak gönderir.

Seçiciler Kurulu tarafından zorunlu görülür ve oy çokluğu sağlanırsa ödül ikiye bölünebilir. Seçici Kurul ödül verilmemesi yolunda karar alabilir.

Ödül’ü kazanan yazara, Ekim/Kasım ayı içinde gerçekleşen TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda, düzenlenen bir törenle Ödül belgesi ve Ödül plaketi verilir.

DETAYLAR iÇİN:
http://www.cevdetkudretodulleri.com/

5 yorum:

 1. Evrenin her hangi bir yerinden koşarak geldin, biliyoruz. Çünkü burası senin yerin. Unutma! Bu fanzin, kuruyan her şeyi yeniden ıslatmak ve nihayetinde yeşertmek isteyen herkesin. Sen de yazılarını göndererek, ıslatabilirsin yaşamı, doğayı, insanlığı, umudu, çocuk gülüşleri...

  Kuru Fanzin muhtemelen hafta bir sayı çıkmak üzere piyasaya sürüldü. Sen de Tüm Türkiye'ye basılı olarak ulaştırılacak olan bu fanzin'de yazmak istiyorum diyorsan, hemen tıkla > Kuru Fanzin

  YanıtlayınSil
 2. @Roket Osman
  Bakıyorum ve anlamaya çalışıyorum,hatta bloglarında geziniyorum,hoş geldin:)

  YanıtlayınSil
 3. hoş bulduk :) fanzin'in ne olduğuna dair bilgi almak için buradaki yazıya göz atabilirsiniz. iki adet fanzin çıkartıyoruz biz. biri öğrenci mutfağı adında ki bu bulunduğumuz şehre özeldir. sizi ilgilendiren fanzin KURU FANZİN'dir. bu türkiye geneli olacaktır. buraya yazılarınızı gönderebilirsiniz. teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 4. hımmm hiçbişiye katılmadım böle şimdiye dek :)

  YanıtlayınSil

Değerli Yorumlarınız İçin Çok Teşekkürler..