4 Kasım 2015 Çarşamba

John Verdon-Peter Pan Ölmeli

John Verdon-Peterpan Ölmeli


Kitabı Yorumlayan:Şenay Bn.Kendisine Teşekkür ederiz.Buradan kendisine ulaşabilirsiniz.Sizler de kitap yorumu göndermek isterseniz Şuraya Bir Bakın

 523 sayfadan oluşan kitabın yazarı John VERDON.David Gurney'le birçok kez çalışan Jack Hardwick, son cinayetin gizemini çözmek isterken uygun olmayan pek çok bilgiyi Gurney'le paylaşmıştır. Bölümde dikkat çeken bu hareket sonucu Jack sürgündedir. 

 Varlıklı iş adamı ve ünlü siyasetçi Carl Spalter annesinin cenazesinde vurulur. Suçlu olarak karısı Kay Spalter tutuklanır. Ancak Hardwick Kay'in masum olduğuna inanır ve Gurney'den yardım ister.
 Gurney, Hardwick ve Esti yaptıkları araştırmalar sonucunda Peter Pan denilen sihirbaz bir caniye ulaşır.

 Gurney şu sekiz sorudan birine cevap bulduklarında cinayeti çözeceklerine inanır;

1. Görgü tanıklarının ifadelerine göre kurbanın bulunduğu noktada, cinayet silahının ve barut izlerinin bulunduğu daireden ateşlenen bir silahla vurulması olanaksızdı.

2. Kurbanı mezarlığa getirmek için annesini öldürme planı gereksiz görülecek kadar ayrıntılıydı. Anne başka bir nedenle öldürülmüş olabilir miydi?

3. Tetikçi, en zor işlerin adamı olarak tanınan bir profesyonel katildi. Carl Spalter'ın öldürülmesi neden en zor suikastlar sınıfına sokulmuş olabilirdi?

4. Atışı yapan Kay Spalter değilse bir kiralık katil tutmuş olabilir miydi?

5. Kiralık katili Spalter Emlak Şirketi'ne sahip olmak için Jonah tutmuş olabilir miydi?

6. Alyssa babasının mirasına konmak amacıyla katili olarak suçu Kay'in üzerine atmak için Klemper'la iş birliği yapmakla beraber, aynı zamanda kiralık katil tutmuş olabilir miydi?

7. Gurikos hangi sırrın saklanması için öldürülmüş ve başına çiviler çakılmıştı?

8. Carl bir adamı öldürtmek istediği için misilleme olarak mı öldürülmüştü?

Güllerin etrafında dön dur

Cebin çiçek dolu

Küller, küller

Her şey düşüyor.

John Verdon sevdiğim bir yazar. Dave Gurney-Dedektif serisinde sevmediğim tek kitabı Şeytanı Uyandırma olmuştu. Bu kitabı gayet güzel buldum. Bu okuduğum 4. kitap olduğu için Gurney'in yaşadığı ev, eşi, Jack... bana çok tanıdık geliyor ve bu serideki kişileri seviyorum. Ben keyifle okudum birkaç saatte bitebilecek bir kitap. Bence sıkıcı bir pazar gününü keyifli hale dönüştürmek için ideal bir seçim olur. Hadi okuyun siz de :))

8 yorum:

 1. kitap ta iyiiiiiydii yorumlayan daaaa oleey :)

  YanıtlaSil
 2. Haklısın deep yorumlayan çok iyi.Bloğunu da severek takip ediyoruz.Şenay hanım candır:)

  YanıtlaSil
 3. Kitap Cumhuriyetim, çok çok teşekkür ederim :) sizin gibi uzun yıllar kitap yorumlayan bir arkadaşımızın kitap sayfamı hakkında olumlu düşünüyor olması beni çok mutlu ediyor :)

  YanıtlaSil
 4. Rica ederim,severek takip ettiğim kitap bloglarından birisin,sevgiler:)

  YanıtlaSil
 5. Polisiye filmleri çok severim ama kitap olarak sadece uzun yıllar önce bir, iki Agatha Christie okumuştum. Nedense film olarak daha seviyorum. Yalnız merakımı çeken kitabın ismi oldu. Peter Pan, çocukluğumun çok sevdiğim bu masal kahramanı niye ölmeli merak ettim:)))

  YanıtlaSil
 6. Valla bunu ben de merak ettim.Kitabı okuduktan sonra cevap verebilirim sanırım:)Peter Pan neden ölsün ki:)

  YanıtlaSil
 7. okuma listemde olan bir kitap ...

  YanıtlaSil

Değerli Yorumlarınız İçin Çok Teşekkürler..