1 Kasım 2015 Pazar

John Verdon-Şeytanı Uyandırma

John Verdon-Şeytanı Uyandırma

Kitabı Yorumlayan:Şenay Bn.Kendisine Teşekkür ederiz.Buradan kendisine ulaşabilirsiniz.Sizler de kitap yorumu göndermek isterseniz Şuraya Bir Bakın
John Verdon'ın üçüncü kitabı "Şeytanı Uyandırma" 535 sayfaya sahip.

Kim Corazon Ram TV'de "Cinayet Yetimleri" adlı programı yapmak isteyen genç bir gazetecidir. Programda çözülemeyen cinayetlerden sonra ölen kişilerin ailelerinin yaşadığı dramı anlatmak ister. Kim, bu konuda fikir almak için hayranı olduğu ve annesinin kendisi hakkında makaleler yazdığı Süper Dedektif Gurney'le tanışır. David, Kim'e yardım etmeyi kabul eder ve macera başlamış olur. Kim ilk projede "Good Shepherd" olayını ele alır. Good Shepherd olarak kendini tanıtan katil altı kişiyi öldürmüştür. Ölen kişilerin tek ortak noktası siyah mercedes arabalara sahip olmalarıdır. Polisler her cinayetten sonra maktülün yanında oyuncak bir hayvan bulurlar. Olayın üzerinden on yıl geçer ve katil yakalanamaz.

 Kim bu olayla ilgili olarak ailelerle görüşmeler yapar. Bu sırada tuhaf sorunlar yaşar. Tabi ki bu durum sadece O'nu ilgilendirmez, Gurney de olanlardan nasibini alır..

Seri kitaplarının en büyük riski bu aslında : serideki diğer kitaplarla sürekli kıyaslama yapılması."Aklından Bir Sayı Tut" gerçekten çok iyi bir kitaptı. Olaylar tahmin edilemiyordu ve katil hiç beklenmeyen biriydi. "Şeytanı Uyandırma" için de bunları söylemek mümkün olabilir. Konunun nereye bağlanacağı kestirilemiyor ve katil beklenmeyen biri. Fakat kitap içinde çözülemeyen bir sürü olay birbiriyle bağlantısız, havada kalıyor kitabın sonunda. Ve evet katil beklenmeyen biri ama kitap boyunca hiçbir aktifliği yok sadece son bölümde dahil oluyor konuya. Ayrıca katili öğrendiğinizde "hadi canım" da diyemiyorsunuz o kadar alakasız biri bence.

Çok kötülemek de istemem kitabı. Yine de bir gideri var tabi. Ayrıntılar ve Gurney'in olaylara bakış açısı ilgi çekici.

4 yorum:

 1. Kitap konu olarak biraz şahmat ve silinişe benziyor. Onlar gibi sürükleyici bir kitap gibi. Ancak katil,en başından beri konuya dahil olan biri olsa daha iyi olurdu bence. Yinede okumaya değer gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce okuduğum birkaç kitaba daha benziyor ama isimlerini çıkaramadım:) Şah Mat'ı andırıyor.Ben de henüz okumadım:) Şenay hanım paylaştı sağolsun.O bizi aydınlatsa bu konuda daha isabetli olacak.Yorum için sağol kardesim

   Sil
  2. Şah Mat'ı da ben okumadım :) Okuduğum herhangi bir kitaba benzerliği olduğunu da söyleyemiyorum :)

   Sil

Değerli Yorumlarınız İçin Çok Teşekkürler..