2 Ekim 2016 Pazar

Ölümle Yaşam Arasında Filmi(The Life Of David Gale-2003)Uzun süredir bloğumda film yorumlamamıştım.Ancak bu filmi izleyipte birkaç kelam etmezsem olmazdı.Harika bir film olmuş.İdam cezası ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.

David Gale idam cezasının kaldırılması için uğraşmaktadır.Adeta hayatını bu uğurda harcamaktadır.Bu uğurda eşini ve çocuğunu dahi kaybetmiştir.(Karısı ile ayrılmış ve çocuğunu alan eşi İtalya'ya yerleşmiştir)

Kendisi gibi idam karşıtı olan Constance Harraway tecavüce uğrar ve işkence edilerek öldürülür.Bu cinayet ise Gale'in üzerine kalır.Gazeteci Bloom Gale ile bu konu hakkında röportaj yapar.İyi bir haber kopardığını düşünen bayan Bloom,Gale'i dinledikçe işin aslını öğrenmeye başlar ama Gale'in fazla zamanı kalmamıştır.

Kevin Spacey ve Kate Winslet her zaman olduğu gibi müthiş bir oyunculuk sergilemiş.Özellikle Kevin Spacey çok gerçekçi oynamış.

Filmin başları ağır bir tempoda geçse de filmin ikinci yarısı son derece başarılı olmuş.Özellikle bitirici sonu ile bence tam bir başyapıt olmuş film.Kesinlikle izlenmeli;)

4 yorum:

 1. Filmi ilk defa geçenlerde izlemiştim. Biraz durağan ama senaryo gerçekten de sağlamdı. İzlemeyenler için önerilir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Başlar biraz durağan olsa da süper bir film;)

   Sil
 2. O zaman izleme listeme ekledim. :-)

  YanıtlayınSil

Değerli Yorumlarınız İçin Çok Teşekkürler..