11 Mayıs 2017 Perşembe

Kitap Görünümlü Kütüphanede Sona Doğru.Güzel ülkemizden güzel haberler gelmeye devam ediyor.Kütüphaneler giderek çoğalır tabi bu durum okuma oranımızı da güzel yerlere getirecek inşallah.Bu arada Artvin Çoruh Üniversitesi şehir yerleşkesinde inşa edilen kitap görünümlü kütüphane herkesin takdirini almış durumda.Görsel açıdan çok güzel bir kütüphane olmuş.Bunu düşünenlerin yüreğine sağlık.

Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Şehir yerleşkesinde inşa edilen kitap görünümlü kütüphane, görenlerin ilgisini çekiyor. Masa üzerindeki simetrik üç kitap görünümündeki kütüphanenin giriş kısmında ise dağınık kalem figürleri yer alıyor.

Artvin Çoruh üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapımına geçen yıl başlanan kütüphanenin mayıs ayı içinde bitirilerek hizmete açılacağını bildirdi.

Kitap görünümüne sahip kütüphanenin 4 bin 400 metrekarelik alan üzerine inşa edildiğini ve 6 kattan oluştuğunu aktaran Tilki, "Kütüphanenin maliyeti yaklaşık 12 milyon lira. Bunun da 2 milyon lirası Ali Nihat Gökyiğit Vakfı tarafından karşılanmıştır. Kütüphanemizin içerisinde çok amaçlı konferans salonumuzda mevcut." dedi.

Tilki, özel bir dizaynla bütün engellilerin yararlanabileceği tarzda bir kütüphane inşa edildiğini kaydetti.

Kütüphanenin, dışarıdan bakıldığında ne olduğunu anlatan bir tasarıma sahip olduğunu kaydeden Rektör Tilki, Türkiye'de kitap görünümlü tasarlanan bir kütüphane binası olmadığını belirtti.

2 yorum:

  1. Çok güzel görünüyor gerçekten. En azından ilgi çeker daha fazla insana ulaşması açısından da çok yararlı buluyorum :)

    YanıtlayınSil

Değerli Yorumlarınız İçin Çok Teşekkürler..